Zakup Średniego Samochodu Ratowniczo-Gaśniczego dla OSP Leopoldów ( wkład własny OSP )

Kiedy:
10 Styczeń 2021@20:45 – 31 Maj 2021@21:00
2021-01-10T20:45:00+01:00
2021-05-31T21:00:00+02:00
Zakup Średniego Samochodu Ratowniczo-Gaśniczego dla OSP Leopoldów ( wkład własny OSP )
Kochani ten rok jest dla naszej jednostki szansą na pozyskanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. 

Ochotnicza Straż Pożarna w Leopoldowie posiada na wyposażeniu dwa samochody ratowniczo gaśnicze : średni – Star 244 oraz lekki – Mercedes 811 D. Staramy pozyskać sprzęt, aby jak najlepiej doposażyć oba pojazdy. W tym roku chcielibyśmy zakupić nowy pojazd i wymienić naszego “dziadka” Stara 244. Samochód, o którym marzymy to koszt 1 mln zł, dlatego musimy zebrać jak największy wkład własny, aby ubiegać się o dofinansowanie. Nasi druhowie postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i tak odbyła się akcja kalendarzy oraz akcja zbiórki złomu.

Prosimy o wpłaty i wsparcie naszej jednostki abyśmy mogli się rozwijać i nieść pomoc innym. Dziękujemy za wszystkie wpłaty i prosimy o udostępnienia zrzutki. Zbiórka jest w 100 % bezpieczna!


Ochotnicza Straż Pożarna w Leopoldowie położona jest w centralnej części powiatu ryckiego, w gminie Ryki, woj. lubelskim. Nieopodal naszej jednostki przebiega droga krajowa S17 oraz linia kolejowa nr.26 .

OSP w Leopoldowie to jednostka działająca na typowo rolniczym terenie, w pobliżu jednostki znajduje się dużo kompleksów leśnych. Często prowadzimy działania przy pożarach lasów, torfowisk czy innych nieużytków. Nasza jednostka należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego ze specjalizacją w ratownictwie technicznym. Średnio co roku bierzemy udział w 60 akcjach pożarów lasów i nieużytków, wypadków, miejscowych zagrożeń oraz klęsk żywiołowych.

Nasza jednostka liczy 60 druhów, z czego połowa posiada kursy uprawniające do czynnego udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Są to m.in. kurs podstawowy, kurs ratownictwa technicznego, kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, kurs z zakresu współdziałania z LPR, kurs dowódców, kurs motorowodny. Prowadzimy Młodzieżową Drużynę Pożarniczą dziewcząt oraz chłopców. Bierzemy udział w zawodach sportowo-pożarniczych, gdzie zdobywamy czołowe miejsce zarówno OSP jak i MDP. Organizujemy szkolenia dla młodzieży oraz mieszkańców naszej miejscowości w celu zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej. W tym roku podjęliśmy działania zwalczające COVID-19. Wsparliśmy razem z Coca Colą Szpital Powiatowy w Rykach oraz DPS w Leopoldowie, w napoje dla personelu oraz podopiecznych.

/OSP Leopoldów/