Łącza kultury: Przez Świat. Spotkania z podróżą

Kiedy:
30 Czerwiec 2020@18:00 – 18:30
2020-06-30T18:00:00+02:00
2020-06-30T18:30:00+02:00
Łącza kultury: Przez Świat. Spotkania z podróżą

Pachnące rumem i bananami Karaiby czy soczyście zielona Irlandia, niesiona falą muzyki, która co wieczór wylewa się z pubów?

🏞 Wolisz monumentalną i dziką Arktykę? Zabierzemy Cię tam, abyś przekonał się, jak mieszkańcy swoją życzliwością przełamują wszelkie lody.

🚲 Nasyceni skandynawską mitologią wyruszymy też na rowerowe poszukiwania śladów wikingów na wyspie Bornholm. Zatrzymamy się na krótki przystanek w Pieninach, a w tureckim Kurdystanie zachwycimy się niesamowitą kulturową mozaiką stworzoną przez kulturę ormiańską, turecką, kurdyjską i perską.

👑 Podróżowanie w obliczu pandemii stało się niezwykle trudne i niebezpieczne. Obecna sytuacja sprawiła, że odłożyliśmy swoje podróżnicze marzenia na później… Ale czy słusznie? Żyjemy w dobie internetu i okazuje się, że możemy także podróżować online! Chcemy dać Wam okazję do przeżywania podróży zdalnie poprzez wysłuchanie i obejrzenie relacji globtroterów z całego świata. Co tydzień będziemy udostępniać video, w których polscy podróżnicy będą relacjonować swoje wojaże.

🚀 Kiedy? W każdy wtorek o 18:00.
🚀 Gdzie? Na naszym Youtubie: https://tiny.pl/77fsl

🌏 Cykl podróżniczy jest kontynuacją odbywających się od półtora roku w Chatce Żaka comiesięcznych spotkań z globtroterami dzielącymi się z widzami doświadczeniami z podróży dalekich i całkiem bliskich. Punktem kulminacyjnym wymiany podróżniczych przeżyć będzie Festiwal „Przez świat. Spotkania z podróżą”, który ze względu na pandemię został przeniesiony na jesień i odbędzie się w dniach 9-10 października.

Projekt organizują: ACK UMCS Chatka Żaka, Przez Świat. Spotkania z podróżą, SKPB Lublin oraz Bakcynalia Epidemia Piosenki Turystycznej.
✈️ Śledźcie wydarzenie i zaproście znajomych do wspólnego podróżowania online!

P.S. Bądźcie czujni, bo niedługo pojawią się konkursy! 😃

Cykl jest częścią projektu Łącza kultury.

——————————————————————————————
O projekcie:

🌟 Główny cel projektu “Łącza kultury” to stworzenie możliwości dostępu do wartościowego kontentu edukacyjnego za pośrednictwem Internetu. Działania kierowane są przede wszystkim do młodych ludzi, środowisk akademickich, a także odbiorców zorientowanych na kulturę i sztukę.

🌟 Ideą jest przybliżenie i przedstawienie treści za pomocą nowoczesnych technik filmowych i realizacyjnych, krzewienie kultury oraz uwrażliwianie na sztukę. Ważna jest dla nas aktywizacja osób do udziału w życiu kulturalnym i społecznym, szczególnie w trudnym okresie pandemii, zaspokojenie potrzeby akceptacji, poczucia wspólnoty i odgrywania w niej określonej roli. Liczymy na to, że obcowanie ze środowiskiem artystycznym pozwoli wielu osobom rozwinąć swoje talenty, poszerzyć wiedzę, ośmielić się i spróbować czegoś nowego.

🌟 Projekt obejmuje cotygodniowe cykle: filmowy – Łącza kultury: Seans w starym kinie (niedziele), podróżniczy – Przez świat. Spotkania z podróżą (wtorki), z zakresu sztuk wizualnych – Warsztaty malowania akwarelą (środy) oraz o tradycji lubelskiego tańca ludowego – Od desu do estrady (piątki).

Organizatorem i realizatorem Łączy kultury jest ACK UMCS Chatka Żaka.