GUTEK w Puławach! support: Konkubent

Kiedy:
8 Marzec 2020@20:00 – 23:00
2020-03-08T20:00:00+01:00
2020-03-08T23:00:00+01:00
Gdzie:
Peweks Art & Music
ul. Centralna 1
Puławy
Koszty:
30zł - 40zł
Kontakt:
885 885 109
GUTEK w Puławach! support: Konkubent @ Peweks Art & Music

Gościł na ponad 80 płytach, ale obecnie pracuje nad pierwszą. Pierwszą w roli autora, kompozytora i lidera. Przez wiele lat jego charakterystyczny głos i melodyjny śpiew kojarzył się z Indios Bravos, jak również dodawał smaku hip hopowym hymnom przełomu wieków. „Ja to Ja” Paktofoniki , „Rapowe Ziarno” Abradaba czy „To Dla Moich Ludzi” Vienia i Pelegoto przykłady pierwsze z brzegu. Chociaż Gutek został przypisany do reggae i hip hopu to wgłębiając się w gąszcz jego muzycznych kolaboracji, na tych kilkudziesięciu płytach znajdziemy całe spektrum muzycznych gatunków. Do współpracy zapraszany był min przez Marię Sadowską i Roberta Brylewskiego, Kamila Bednarka i Darka Malejonka, Pidżamę Porno i Strachy Na Lachy, Farben Lehre, Happysad czy metalową grupę Maqama oraz wielu innych.

Nie odcinając się od swoich korzeni Gutek próbuje znaleźć własną formę muzyczną – czasem wywodzącą się od pulsacji reggae, czasem bazującą na swingu rhythm-and-bluesa. Kompozycje na płytę powstawały na gitarze akustycznej, ale wpływ na ich ostateczny kształt mieli również młodzi i zdolni muzycy zaproszeni przez wokalistę do składu zespołu. Dwaj z nich, bracia Dawid i Tomek Mańkowscy, współtworzyli wcześniej min formacje Druga Strona Lustra i Roots Rockets, natomiast Janek Koźliński będący studentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach udzielał się w formacjach takich jak: Organic Noises, Riffertone czy Improband.

Pierwszy występ mający charakter live session odbył się w grudniu w Katowicach, został zarejestrowany na video i jest dostępny pod adresem:

Pierwszy oficjalny klip z utworem CO NOC , po 4 miesiącach uzyskał ponad pół miliona wyświetleń;

Płyta Gutka jest realizowana w IGS Studio przez Igora Sobczyka, z którym Gutek debiutował na scenie.
Nadszedł czas, by można było posłuchać go w Puławach!
Zapraszamy!

Bilety:
– przedsprzedaż: 30 zł
– w dniu koncertu: 40 zł