Bartas Szymoniak / Koncert / Kazimierz Dolny /

Kiedy:
9 Maj 2020@21:00 – 22:30
2020-05-09T21:00:00+02:00
2020-05-09T22:30:00+02:00
Gdzie:
Trzeci Księżyc Lokalne Bistro
Mały Rynek 1
Kazimierz Dolny
Koszty:
30zł
Bartas Szymoniak / Koncert / Kazimierz Dolny / @ Trzeci Księżyc Lokalne Bistro

09.05. 2020 w Trzecim Księżycu zagra po raz kolejny ex frontman Sztywnego Pala Azji, twórca własnego stylu BEATROCK – BARTAS SZYMONIAK!

BARTAS SZYMONIAK

To artysta nietuzinkowy – kreujący nowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej! Twórca stylu BEATROCK – gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów / absolwent Wydziału Jazzu AM w Katowicach / laureat “IDOLA”/ frontman grupy Sztywny Pal Azji (2008-2015) // Marek Sierocki powiedział o nim: ” Ty tworzysz nowy gatunek muzyki “, podobnie napisał Onet.pl.

Wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy ( bas, perkusja, trąbki,śpiew itd.) a następnie zapętla na tzw looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Tak powstają kompozycje Artysty – człowieka orkiestry. Towarzyszy mu jedynie gitarzysta i wokalista – Michał Parzymięso. Duet stał się prawdziwym odkryciem, w ciągu niespełna czterech lat zagrał ponad 300 koncertów tworząc sobie pokaźne grono słuchaczy.

1.03. 2017 r. nakładem S.P. Records ukazał się album pt. “Alarm” , nagrany w taki właśnie sposób. Jest to pierwsza tego typu płyta w Polsce, będąca jednocześnie ilustracją muzyczną do słów najważniejszych poetów pokolenia Kolumbów. Wiersze A.Słonimskiego, K.K. Baczyńskiego oraz T.Gajcego zostały pokazane w nowatorskich aranżacjach beatrockera. Płyta obok “Powstania” Lao Che i “Jestem przestrzeń ” Moniki Borzym, zaliczana jest obecnie do najważniejszych w tej tematyce. Nominowana została również do nagrody “Strażnika historii”.

Koncerty Bartasa to wyjątkowa uczta dla osób ceniących wybitną polską poezję jak i nowatorstwo w sztuce //

Marek Sierocki o “Alarmie” : “Dla mnie jest to coś wyjątkowego! Myślałem, że połączenie beatrocka z takim tekstem jest niemożliwe, tymczasem Ty sprawiasz, że to żyje na nowo” //

Nowa płyta Bartasa będąca niejako kontynuacją “Alarmu” – ze względu na sukces poprzedniczki, tym razem oprócz autorskich tekstów Artysty – na nowym albumie zatytułowanym “Wojownik z miłości” – usłyszymy także innowatorskie interpretacje wierszy Bolesława Leśmiana.

Na koncercie nie zabraknie też kultowego “Kocham Wolność” w interpretacji Bartasa, który jako pierwszy utwór oparty jedynie na beatrocku – wszedł na listę przebojów Programu 3 Polskiego Radia i dotarł tam do czołówki.

Artysta współpracował z Vieniem, Skubasem, Sławkiem Uniatowskim, Marcinem Wyrostkiem czy grupą Big Cyc.