ZDW: Uwaga na oblodzenia na drogach woj. lubelskiego

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie poinformował, że z powodów opadów marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem, na części dróg wojewódzkich występuje oblodzenie nawierzchni. Szczególną ostrożność należy zachować m.in. w okolicach Puław. 

“Prosimy o szczególną uwagę, rozwagę i zachowanie ostrożności, podróżujących drogami wojewódzkimi w okolicach takich miejscowości jak: Chełm, Krzczonów, Wysokie, Krasnystaw, Włodawa, Bełżyce, Nałęczów, Biłgoraj, Zamość, Józefów, Puławy, Szczebrzeszyn, Zwierzyniec, Tomaszów Lubelski, Lublin, Hrubieszów” – czytamy w komunikacie ZDW.

Jak dalej informuje Zarząd, obecnie na drogach wojewódzkich pracuje około 45 sztuk solarek i piaskarek a w ramach potrzeb, liczba ta zostanie zwiększona.

Alarm oblodzeniowy we wschodniej i południowej części Województwa Lubelskiego, według synoptyków z Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – IMGW PIB będzie obowiązywał do godzin porannych 7 grudnia.

Przypominamy, że w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Lublinie trwa dyżur Zimowego Utrzymania Dróg. Dyżurny dostępny jest pod numerem telefonu: (81) 749 53 28.

 

fot. pixabay