22 Dębliński batalion lekkiej piechoty oddał ponad 10 litrów krwi

To wynik mikołajkowej akcji krwiodawstwa w dęblińskim batalionie. Żołnierze chętnie dzielą się tym bezcennym darem, a 6 grudnia był symbolicznym dniem, kiedy można było obdarować kogoś wyjątkowym prezentem.

Z okazji mikołajek żołnierze dęblińskiego batalionu zorganizowali akcję honorowego oddawania krwi. Wojskowa świetlica na kilka godzina zamieniła się w punkt poboru krwi. W działania aktywnie włączyli się zarówno żołnierze, jak też pracownicy cywilni.

“Każdy doskonale zdaje sobie sprawę, że taki prezent warto i należy podarować, zwłaszcza w tym szczególnym dniu. Chcemy w ten sposób pomóc w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego” – czytamy w komunikacie 22 batalionu lekkiej piechoty.

Łącznie personel medyczny pobrał ponad 10 litrów krwi, która trafi do potrzebujących. “Oczywiście chętnych dawców z 22 batalionu byłoby więcej, ale specyfika naszej służby nie zawsze pozwalała włączyć się w akcję w konkretnym dniu” – wyjaśniają żołnierze. “Dziękujemy wszystkim za przybycie i serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach !!!” – dodają.

fot. 22 Dębliński batalion lekkiej piechoty