Ryki. Zatrzymany za niszczenie trzech kapliczek

37-latek w poniedziałek usłyszał zarzuty uszkodzenia trzech przydrożnych kapliczek. W trakcie zatrzymania nie tłumaczył swojego zachowania.

Do zniszczenia trzech przydrożnych kapliczek w miejscowościach Stary Bazanów, Janisze oraz Oszczywilk w gminie Ryki doszło w listopadzie bieżącego roku. W kapliczkach zostały strącone krzyże. Ustaleniem osoby, która dopuściła się tego czynu zajęli się policjanci z ryckiego wydziału kryminalnego.

– Zebrane materiały doprowadziły funkcjonariuszy do ustalenia sprawcy, którym okazał się 37-letni mieszkaniec gminy Ryki. Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek. Sprawca uszkodzeń kapliczek usłyszał zarzuty, do których przyznał się – poinformował st.asp. Radosław Żmuda, oficer prasowy KPP Ryki. W trakcie zatrzymania nie tłumaczył swojego zachowania – dodaje.

Wkrótce sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Za znieważenie przedmiotów czci religijnej lub miejsc przeznaczonych do publicznego wykonywania obrzędów religijnych grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

inf.,fot. KPP Ryki