Dęblin: Od jutra Mała Rewia Taneczna szlifuje formę z Jakubem Mędrzyckim

Czujemy się zaszczyceni zaproszeniem do udział w tym ogólnopolskim projekcie i jesteśmy gotowi na nową przygodę z tańcem – zapewnia Małgorzata Knieć-Sprawka, instruktor tańca Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie.

Warsztaty odbędą się w ramach programu Przestrzenie Sztuki w Lublinie, który finansowany jest ze środków Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Operatorem lokalnym programu jest Centrum Kultury w Lublinie.

Jakub Mędrzycki

Od 11 roku życia związany z zespołem tańca nowoczesnego Caro Dance. Absolwent Akademii Artystycznej Codarts w Rotterdamie (NL). W latach 2015 – 2019 członek szwedzkiego teatru tańca Norrdans, gdzie pracował z takimi choreografami jak: Jo Stromgren, Fernando Melo, Yossi Berg & Odded Graf, Mari Carassco, Peter Svensson, Lenka Vagnerova. Jakub jest twórcą wtakich spektakli jak “WE ARE”, “Comfy Zone”, “Mrowisko”, “Cold day in Mexico”, “Staccato Line”, Luminous shadows”, “Antropolo” realizowanych w Polsce, Niderlandach i Szwecji. W 2020 roku Jakub wraz z innymi twórcami stworzył kolektyw United Limbs zrzeszający różne środowiska artystyczne. Aktualnie członek norweskiej grupy Jo Stromgren Kompani.

 

inf., fot. MDK