Puławy. Znęcał się nad kotem przy 10-letnim dziecku

Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu, wszczął awanturę domową i w obecności syna znęcał się nad zwierzęciem. Po interwencji policji, trafił do aresztu.

W niedzielę wieczorem, puławski dyżurny został powiadomiony o awanturze domowej w jednym z bloków w Puławach.

– Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zastali nietrzeźwego 39-latka oraz jego żonę. Mężczyzna miał 3 promile alkoholu w organizmie, był agresywny i wulgarny. Z relacji świadków zdarzenia wynikało, że pod nieobecność żony, mężczyzna, który miał w tym czasie zajmować się 10-letnim synem, wszczął awanturę domową. W trakcie awantury zaczął znęcać się nad 14-tygodniowym kotem. Pomocy dziecku i zwierzęciu udzielili sąsiedzi – mówi podkom. Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy KPP Puławy.

Jak dalej przekazuje policja, w trakcie interwencji, 39-latek był wulgarny i agresywny. Pijany trafił do aresztu. Zwierzę zostało przewiezione do lecznicy dla zwierząt. Okazało się, że kot doznał poważnych obrażeń.

– Zatrzymany 39-latek usłyszał zarzut znęcania się psychicznego nad małoletnim synem oraz znęcania się nad zwierzęciem i spowodowania u niego obrażeń. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu posiadania kotów. Za swoje czyny mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Odpowie za przestępstwa z kodeksu karnego oraz Ustawy o ochronie zwierząt. O sprawie zostanie także powiadomiony Sądu Rodzinny – informuje podkom. Rejn-Kozak.

 

inf. KPP Puławy