Puławy: pijana matka zajmowała się dwójką dzieci. W domu trwała impreza

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miała matka, która w Puławach opiekowała się swoimi dziećmi w wieku 7 i 13 lat. Nietrzeźwy był również mąż kobiety. Interweniujący policjanci w mieszkaniu zastali trwającą imprezę.

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem w jednym z mieszkań w Puławach. – Ze zgłoszenia wynikało, że odbywa się impreza alkoholowa, a zamieszkujące tam dzieci znajdują się pod opieką nietrzeźwej matki. Policjanci, którzy pojechali we wskazane miejsce, zastali w mieszkaniu kobietę i dwóch mężczyzn. Wszyscy byli nietrzeźwi. Kobieta miała ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Pod jej opieką znajdował się 7-letni syn oraz 13-letnia córka – poinformowała podkom. Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy KPP Puławy.

Nietrzeźwa 30-latka trafiła do policyjnego aresztu, a dzieci pod opiekę rodziny. Z informacji uzyskanych w sprawie wynikało, że wcześniej kobieta uderzyła swoją córkę w twarz, powodując u niej obrażenia ciała. – Po wykonaniu czynności procesowych w tej sprawie, przesłuchaniu świadków i zabezpieczeniu dowodów, zatrzymana kobieta została przesłuchana, usłyszała zarzut. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 5. O sprawie został także powiadomiony sąd rodzinny – mówi podkom. Rejn-Kozak.

 

inf.KPP Puławy/fot. pixabay