Małopolskie: zderzenie ciągnika i busa z niepełnosprawnymi, jedna osoba nie żyje, trzy ciężko ranne

Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ciężko ranne po zderzeniu busa i przyczepy ciągnika rolniczego w miejscowości Ujazd w Małopolsce. “Reakcja służb była bardzo szybka, wszyscy poszkodowani zostali we właściwy sposób zabezpieczeni” – mówił wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz, który pojechał na miejsce zdarzenia.

Z ustaleń policji wynika, że na łuku wąskiej drogi powiatowej fiat ducato zderzył się z przyczepą ciągnika rolniczego. Busem poza kierowcą jechało 13 osób niepełnosprawnych i ich opiekunka. Byli przewożeni do Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie. Jedna osoba zmarła na miejscu, trzy zostały ciężko ranne, a pozostałych 11 zostało przewiezionych do szpitala na badania.

“Chcę podkreślić bardzo szybką reakcję służb. Wszystkie osoby poszkodowane zostały w odpowiedni sposób zabezpieczone i przetransportowane do szpitali, udzielono im błyskawicznie pomocy medycznej. Liczymy, że szybko powrócą do zdrowia, nawet te osoby, które są w cięższym stanie. Niestety jedna osoba nie żyje” – mówił wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Ranni trafili do szpitali w Bochni, Brzesku, Limanowej i Krakowie. Jak podała policja, kierowcy obu pojazdów: 30-latek prowadzący ciągnik z dwoma przyczepami oraz 65-letni kierowca busa byli trzeźwi, nie odnieśli obrażeń.

Starosta bocheński Adam Korta zapewnił, że zarówno rodzinom osób poszkodowanych, jak i pensjonariuszom Środowiskowego Domu Samopomocy udzielona zostanie w ramach szybkiej interwencji kryzysowej pomoc psychologiczna, jeśli tylko będzie potrzebna.

W akcji ratowniczej uczestniczyło 12 zastępów straży pożarnej – OSP i PSP – w sumie 40 strażaków. Policja wyznaczyła objazdy. Na miejscu były cztery karetki i dwa śmigłowce LPR.

 

 

 

  źródło: pap