Dęblin: dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1 z wizytą w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna gościła dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Dęblinie. Dzisiejsze spotkanie odbyło się w ramach współpracy obu placówek.

Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką i książkami. – Kilkoro z nich było wcześniej w naszej bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta w tak magicznym miejscu pełnym książek – powiedziała Milena Kłos-Jędrys, pracownik MBP w Dęblinie.

Na początek Pani bibliotekarka zapoznała przedszkolaków z zasadami przebywania w bibliotece. Dzieci zwiedziły placówkę oraz dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się również jak należy dbać o książki.

– W trakcie pobytu w bibliotece dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Maluszki chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach, o tym, kto im czyta na dobranoc i jakie książki podobają im się najbardziej. Panie przedszkolanki wypożyczyły kilka książeczek, by móc je czytać w przedszkolu – relacjonuje Milena Kłos-Jędrys.

Spotkanie odbyło się w radosnej i pełnej miłych wrażeń atmosferze. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do nas, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

 

inf. Milena Kłos-Jędrys/fot.MBP