Rusza sezon jesiennych przeglądów kolei linowych w Beskidach

W poniedziałek brygady remontowe rozpoczną konserwację napędów, lin i kanap wyciągów na Czantorię w Ustroniu. Z początkiem listopada ruszą przeglądy na Mosornym Groniu z Zawoi i Dębowcu w Bielsku-Białej.

Właściciele kolei na Czantorię w Ustroniu podali w niedzielę, że konserwacja potrwa do 19 listopada. Będzie można jednak z niej skorzystać w soboty i niedziele.

Polskie Koleje Linowe poinformowały, że z początkiem listopada brygady remontowe rozpoczną przegląd wyciągu kanapowego na Mosorny Groń w Zawoi. Potrwa do końca miesiąca. Z kolei konserwacja należącej do PKL kolei linowo-terenowej na Żar w Międzybrodziu Żywieckim rozpocznie się 15 listopada. Wagoniki wrócą na swój tor 27 listopada.

Gondolowa kolej linowa na Szyndzielnię w Bielsku-Białej podała, że przegląd ruszy 15 listopada i potrwa do końca miesiąca. Z kolei wyciąg na Dębowiec będzie konserwowany przez trzy tygodnie począwszy od 1 listopada

Dokładniejszych terminów przeglądów nie podali jeszcze właściciele szczyrkowskich kolei na Skrzyczne oraz gondoli na Halę Skrzyczeńską. Odbędą się one w listopadzie.

 

 

 

źródło: pap