Puławy: potrącenie pieszego na przejściu

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w Puławach na ulicy Lubelskiej. Kierujący audi 25-latek potrącił pieszego przechodzącego po przejściu. Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala w Puławach.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 18:00 w Puławach na ulicy Lubelskiej. Z relacji jego uczestników wynika, że pieszy został potrącony przez samochód osobowy marki audi gdy przechodził po przejściu. Mężczyzna zdążył pokonać dwa pasy ruchu i wtedy doszło do zdarzenia.

Z relacji kierowcy, 25-latka z gminy Wąwolnica wynika, że nie zauważył pieszego. Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Poszkodowany 35-latek trafił do szpitala w Puławach. Po badaniach okazało się, że doznał ogólnych potłuczeń ciała.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zatrzymali kierowcy audi prawo jazdy. W związku z uszkodzeniem samochodu, funkcjonariusze zatrzymali także dowód rejestracyjny pojazdu. 25-latek będzie odpowiadał za spowodowanie kolizji drogowej, za co grozi grzywna. Sąd może także orzec zakaz prowadzenia pojazdów przez osobę, która spowodowała kolizję.

 

inf. podkom. Ewa Rejn – Kozak/fot.KPP Puławy