Policja nakłada mandaty za brak maseczki

Lubelska policja przypomina, że obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką w przestrzeni zamkniętej cały czas obowiązuje. Za brak maseczki nadal nakładane są mandaty. Tylko w ciągu pierwszych dni października br., policjanci nałożyli 434 mandaty karne i sporządzili 31 wniosków do sądu o ukaranie.

W ostatnim czasie to w naszym województwie odnotowuje się najwięcej przypadków zakażeń Sars-CoV-2. We wtorek w całej Polsce odnotowano 2118 przypadków nowych zakażeń, w tym najwięcej w woj. lubelskim – 493.

– Odpowiedzialne zachowania w czasie pandemii, to takie jak chociażby zasłanianie ust i nosa maseczką, zachowywanie dystansu społecznego czy dezynfekcja. Przypominamy, że zakrywanie ust i nosa maseczką w przestrzeni zamkniętej jest obowiązkowe – przypomina kom. Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy KWP w Lublinie.

Do takich miejsc należą m.in. pojazdy komunikacji zbiorowej, sklepy, banki, kina, szpitale, zakłady pracy i inne budynki użyteczności publicznej.

– Policjanci podczas patrolu na bieżąco reagują i sprawdzają przestrzeganie przepisów. Osoby nie stosujące się do ograniczeń muszą liczyć się konsekwencjami prawnymi. Tylko w ciągu pierwszych dni października br., policjanci nałożyli 434 mandaty karne i sporządzili 31 wniosków do sądu o ukaranie – wylicza mundurowy. – Apelujemy o stosowanie się do obowiązujących przepisów – dodaje.

 

 

(KWP Lublin/fot.pixabay)