Ryki: policjanci na spotkaniach w szkołach oraz przedszkolach

W ostatnich dniach mundurowi z Ryk spotkali się  z przedszkolakami oraz uczniami szkół podstawowych. Prowadzone działania mają między innymi na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne zachowania na drogach. W trakcie spotkań policjanci rozmawiają z uczniami, jak właściwie powinien zachowywać się pieszy, rowerzysta i osoba przewożona samochodem. Policjanci przybliżają również założenia akcji edukacyjnej „świeć przykładem”.

„Świeć przykładem” to akcja prewencyjna realizowana przez policjantów, mająca na celu przypomnienie i uświadomienie pieszym poruszającym się po drogach w porze  zmierzchu o konieczności używania elementów odblaskowych.

– Z uczniami klas starszych dzielnicowi rozmawiają o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać. Poruszają również kwestię zasad zachowania się dzieci wobec osób obcych. Istotnym jest, aby dzieci pamiętały, że nie należy rozmawiać z osobami obcymi, a także nie należy brać żadnych przedmiotów od nieznajomych. Maluchy często są bardzo ufne i nie potrafią rozpoznać zagrożenia w niebezpiecznych nieznajomych, którzy mogą przybrać pozę miłej osoby – powiedział st.asp. Radosław Żmuda, oficer prasowy KPP Ryki.

Młodzi słuchacze podczas ostatniego spotkania otrzymali od policjantów elementy odblaskowe, które, jak zadeklarowali, będą nosić przyczepione do odzieży lub plecaka.

 

inf.st. asp. Radosław Żmuda/fot.KPP Ryki