Noc Innowacji w Łukasiewicz Instytucie Nowych Syntez Chemicznych w Puławach

W sobotę od godz. 18.00 do 22.00 w laboratoriach Instytutu Łukasiewicz w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym odbędzie się Noc Innowacji. W programie m.in. pokazy chemiczne i warsztaty.

Noc Innowacji to największa inicjatywa technologiczno-edukacyjna w Polsce, podczas której każdy może z bliska poznać nowoczesne technologie. W Puławach do tegorocznej akcji przystąpił Łukasiewicz Instytut Nowych Syntez Chemicznych.

“Łukasiewicz Instytut Nowych Syntez Chemicznych jako partner wydarzenia przygotował na tę okazję pokazy i warsztaty w laboratoriach znajdujących się w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym, gdzie rozwijamy nowe kierunki badań w obszarze biogospodarki. Podczas pokazów można zobaczyć jak utworzyć wodno-tęczową tęczę, przekonać się czy woda może pływać po wodzie? Nasi naukowcy  pokażą jak powstają tworzywa biodegradowalne i jakie wyroby można z nich otrzymać” – powiedziała Anna Tyńska, główny specjalista w Dziale Komercjalizacji, Marketingu i Sprzedaży Łukasiewicz Instytutu Nowych Syntez Chemicznych.

Podczas Nocy Innowacji uczestnicy dowiedzą się m.in. co badają pracownicy Łukasiewicza INS w sekcji związków bioaktywnych i wezmą udział w technologicznym procesie wytłaczania tworzyw.

Łukasiewicz – INS prowadzi badania naukowe i prace badawczo-rozwojowe w dziedzinie nauk chemicznych i biologicznych, ze szczególnym uwzględnieniem problemów z dziedziny inżynierii chemicznej. Instytut współpracuje ze wszystkimi zakładami nawozowymi w Polsce oraz z wieloma zagranicznymi. W 2019 roku Instytut Nowych Syntez Chemicznych został włączony do Sieci Badawczej Łukasiewicz.

 

 

 

 

  źródło: pap