Mając blisko 3 promile jechał samochodem

W Puławach, dzięki właściwej reakcji przypadkowej osoby zatrzymany został nietrzeźwy kierowca. Mężczyzna kierował samochodem osobowym marki Seat mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy, a za swój czyn odpowie przed sądem – poinformowała we wtorek podkom. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej policji.

Do zdarzenia doszło wczoraj na ulicy Żyrzyńskiej w Puławach. Świadek, który zgłosił sprawę na policję mówił, że kierowca seata może być nietrzeźwy.

– Z relacji zgłaszającego wynikało, że zajechał kierowcy drogę, ale ten, mimo wszystko próbuje odjechać. Na miejsce dotarli policjanci z patrolówki, którzy zatrzymali kierowcę seata. Badanie potwierdziło, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy – informuje podkom. Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy KPP Puławy.

47-latek z Puław odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat oraz obowiązek zapłaty świadczenia, które może wynieść nawet 60 tys. zł.

– Skuteczna interwencja policjantów była możliwa dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. To jasny przekaz – społeczeństwo sprzeciwia się obecności pijanych kierowców na drogach i reaguje, aby takie osoby wyeliminować z ruchu – podkreśla podkom. Rejn-Kozak.

 

 

 

inf.podkom. Ewa Rejn – Kozak/fot.policja