Wracając z pracy samochodem popijał alkohol – wpadł w Kurowie

Pomimo, że dwa tygodnie temu stracił prawo jazdy za kierowanie po alkoholu 52-latek ponownie wsiadł “za kółko” po pijaku. Tym razem dodatkowo, pił alkohol podczas jazdy.

W środę wieczorem, puławski dyżurny otrzymał informację od dyżurnego KMP w Lublinie, że drogą K12 w kierunku Kurowa porusza się samochód renault, którego kierowca najprawdopodobniej jest nietrzeźwy.

– Na interwencję zostali skierowani policjanci z komisariatu w Kurowie. Mając numer rejestracyjny samochodu, ustalili miejsce zamieszkania jego właściciela i drogę, którą mógł poruszać się od Lublina. Niebawem zauważyli samochód ze zgłoszenia. Natychmiast zatrzymali pojazd, który ewidentnie nie trzymał toru jazdy. Od kierowcy wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu – informuje podkom. Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy KPP Puławy.

Badanie wykazało, że 52-latek z gminy Kurów kierujący renault miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Jak wytłumaczył policjantom, wracając z pracy spożywał alkohol. Butelka i puszki po alkoholu faktycznie znajdowały się w aucie. Ponadto okazało się, że kierujący nie posiada prawa jazdy, gdyż zostało mu ono zatrzymane dwa tygodnie również za jazdę “na podwójnym gazie”.

Za popełnione przestępstwo, 52-latek odpowie przed sądem.

– Ponieważ to ponowne złamanie prawa przez 52 latka grozi mu surowsza odpowiedzialność. Musi się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 5, obowiązkowym świadczeniu, które wyniesie od 10 do 60 tysięcy złotych a także dożywotnim zakazie prowadzenia pojazdów – mówi podkom. Rejn-Kozak.

 

 

 

inf. podkom. Ewa Rejn – Kozak/fot.KPP Puławy