Lubelskie: XXII Święto Jesieni w Kazimierzu Dolnym

W niedzielę w Kazimierzu Dolnym (lubelskie) odbędzie się XXII Święto Jesieni. W programie m.in. pokaz ludowego rękodzieła i występy kapel regionalnych.

W niedzielę w Kazimierzu Dolnym po raz 22. odbędzie się Święto Jesieni. W ramach imprezy zaprezentowana zostanie wystawa plenerowa “Z lasów, pól i ogrodów”, prezentująca warzywa, owoce, kwiaty, grzyby, miody, domowe przetwory i potrawy tradycyjnej kuchni.

“Święto Jesieni, nawiązujące do tradycji dożynek, jest znakomitą okazją do promocji terenów wiejskich i do podzielenia się zasobami swych spiżarni, piwnic i spichlerzy” – powiedziała Anna Polak z Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, które wraz z Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli jest organizatorem wydarzenia.

W Święcie Jesieni udział wezmą twórcy ludowi i kapele z Lubelszczyzny.

Jak dodała Polak, “Święto Jesieni” to nie są zwykłe dożynki czy kiermasz, to “prawdziwa uczta dla ciała i ducha”. “Już sama wizyta na naszej imprezie poprawi każdemu humor. Będzie można zatańczyć przy tradycyjnej muzyce, nacieszyć swoje oczy podziwiając barwne stragany i prezentowane na nich przepiękne rękodzieła” – podsumowała Polak.

Święto Jesieni rozpocznie się o godzinie 10.00, wzdłuż terenów zielonych przy ul. Puławskiej 54 w Kazimierzu Dolnym.

 

 

 

  źródło: pap