38-latek z gminy Końskowola groził rodzinie pobiciem

Groził rodzinie pobiciem i śmiercią. Zatrzymano go gdy nietrzeźwy wrócił w trakcie interwencji policji.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (11-12.09). Do puławskich funkcjonariuszy wpłynęło zgłoszenie dotyczące awanturującego się mężczyzny. Wysłani na miejsce policjanci nie zastali go w domu. Okazało się, że widząc, że najbliżsi wezwali Policję 38-latek uciekł. Członkowie jego rodziny poinformowali policjantów, że groził im pobiciem oraz zabójstwem.

W trakcie rozmowy policjantów ze zgłaszającymi 38-latek wrócił jednak na posesję.

– Mężczyzna przyjechał motocyklem. Został natychmiast zatrzymany przez funkcjonariuszy. Badanie wykazało, że był nietrzeźwy – miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. Po sprawdzeniu w systemie, okazało się, że prawo jazdy zostało mu zatrzymane kilka miesięcy temu – informuje podkom. Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy KPP Puławy.

38-latkowi postawiono zarzuty gróźb karalnych oraz kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. Za swoje czyny mieszkaniec gminy Końskowola będzie odpowiadał przed Sądem.

 

 

/inf.podkom. Ewa Rejn-Kozak/