Opole Lubelskie: crack w mydle w płynie

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim nie dopuścili obrotu niedozwolonymi substancjami. W przesyłce adresowanej do więźnia znaleźli kokaina.

“Podczas prześwietlania urządzeniem rentgenowskim paczki z artykułami higienicznymi adresowanej do osadzonego, uwagę funkcjonariuszy zwróciła nietypowa konsystencja mydeł w płynie. Po otwarciu paczki w obecności osadzonego, stwierdzono również, że kolor substancji różni się od oryginalnego fabrycznego produktu” – czytamy w komunikacie zakładu.

Wstępne badanie narkotestem wykazało crack. Ujawnioną substancję zabezpieczono i przekazano Policji.

Jak informuje Zakład Karny, funkcjonariusze “codziennie podejmują szereg działań i czynności aby na terenie jednostki jak najmniej przedmiotów niebezpiecznych i substancji niedozwolonych. Codziennym kontrolą podlegają cele mieszkalne oraz miejsca pracy osadzonych. Ponadto wszystkie osoby ubiegające się o wejście na teren także poddawane są kontroli. W czynnościach tych pomagają specjalnie wyszkolone psy i dedykowane urządzenia. Funkcjonariusze ciągle podnoszą swoje umiejętności by w tych działaniach być jeszcze bardziej skutecznymi i profesjonalnymi.

/inf., zdj. ZK Opole Lubelskie/