PPIS w Rykach poinformował o warunkowej przydatności wody do spożycia z wodociągu w Moszczance

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rykach wydał dziś komunikat dotyczący jakości wody do spożycia przez ludzi z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w Moszczance.

Wodociąg zbiorowego zaopatrzenia w Moszczance zaopatruje w wodę ok. 1760 mieszkańców miejscowości: Moszczanka, Krasnogliny, Lasoń, Sierskowola, Nowy Dęblin, Chrustne

“W dniu 10.09.2021 r. stwierdzono warunkową przydatności wody do spożycia przez ludzi” – czytamy w komunikacie.

Jak dalej informuje PPIS w Rykach, “w próbkach wody pobranych w ramach nadzoru sanitarnego nad jakością wody w dniu 07.09.2021 r. z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w Moszczance, stwierdzono przekroczenie wskaźnika zanieczyszczenia mikrobiologicznego wody”.

PPIS w Rykach nałożył na administratora wodociągu Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Rykach obowiązek przeprowadzenia natychmiastowych, skutecznych działań naprawczych w postaci dezynfekcji wody.

“W związku z prowadzeniem dezynfekcji wody jej jakość organoleptyczna może ulec pogorszeniu. Dla osób z obniżoną odpornością oraz niemowląt i małych dzieci wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia” – czytamy w komunikacie.

W przypadku zmiany sytuacji w zakresie jakości wody Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rykach wyda stosowny komunikat.

 

 

 

fot.pixabay