Dęblin: Narodowe Czytanie w ZSZ nr 2 po raz trzeci

W poniedziałek, 6 września szkoła po raz trzeci dołączyła do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie pod patronatem honorowym pary prezydenckiej.

“W ramach akcji, zorganizowanej przez bibliotekę szkolną i samorząd uczniowski, uczniowie wzięli udział w maratonie czytelniczym na świeżym powietrzu, czytając „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej – tragifarsę, łączącą elementy komedii oraz tragedii. Utwór swoją prapremierę miał w 1906 r. w Krakowie” – czytamy w komunikacie placówki.

Narodowe Czytanie to akcja popularyzująca polską literaturę, która została zainicjowana przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w 2012 r. wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza i jest kontynuowana przez obecnego prezydenta RP Andrzeja Dudę.

“Udział w Narodowym Czytaniu pozytywnie wpłynął na uczniów, zachęcając ich do lektury najwybitniejszego dzieła Gabrieli Zapolskiej. Uczniowie wcielali się w różne role, a każdy z występujących starał się nie tylko przeczytać tekst, ale również go zinterpretować” – podsumowuje szkoła.

inf. Anna Górka i Daria Madejska/fot. ZSZ nr 2