Blue Knights Poland I w Puławach

Motocyklowy klub stróżów prawa – Blue Knights Poland I po raz pierwszy zawitał do Puław. Ponad setka Niebieskich Rycerzy z całej Polski spotkała się na ziemi puławskiej aby promować bezpieczną jazdę motocyklem, ducha braterstwa między stróżami prawa a społeczeństwem oraz żeby pomóc choremu Kubie.

Blue Knights jest motocyklowym klubem stróżów prawa wywodzącym się ze Stanów Zjednoczonych. Polski oddział – Blue Knights Poland I funkcjonuje od 1997 roku, od 2000 roku pod obecną, anglojęzyczną nazwą. Członkami klubu są funkcjonariusze (lub emeryci) Policji, Straży Granicznej, ABW, Służby Celnej, Służby Więziennej i Żandarmerii Wojskowej. Wszystkich łączy jedno – miłość do motocykli oraz pragnienie pomagania innym.

Podopiecznym polskich Niebieskich Rycerzy jest niepełnosprawny Kuba, który w 2012 roku został potrącony przez samochód, którego kierowca był nietrzeźwy. Klub poprzez akcje charytatywne wspiera finansowo rehabilitację chłopca.

– W miniony weekend, po raz pierwszy Blue Knights Poland I odwiedzili powiat puławski. Podczas trzydniowego zlotu, motocykliści zwiedzili Puławy, Kazimierz Dolny i Janowiec. Tradycyjnie, zorganizowali także aukcję charytatywną, z której całkowity dochód został przeznaczony na pomoc Kubie. Wśród licytowanych przedmiotów była m.in koszulka Roberta Lewandowskiego z jego autografem – mówi podkom. Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy KPP Puławy.

Na pomoc podopiecznemu motocyklistów ruszyli także puławscy funkcjonariusze, którzy przekazali maskotki i gadżety z logo Komendy Powiatowej Policji w Puławach. Zebrane podczas licytacji środki zostaną przekazane na rehabilitację Kuby.

/inf., zdj. KPP Puławy/podkom. Ewa Rejn – Kozak/