Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu ryckiego na podium. Małgorzata Gral z tytułem Miss Wdzięku 45+

KGW w Rososzy i Aktywne KGW w Zalesiu zostały nagrodzone w Półfinale Wojewódzkiego Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”. Reprezentująca KGW w Zalesiu Małgorzata Gral otrzymała I miejsce i tytuł Miss Wdzięku 45+.

– Cieszymy się za Panie zrzeszone w Kołach Gospodyń Wiejskich z terenu naszego powiatu są takie aktywne. Zawsze chętne do działania, możemy liczyć na ich pomysły i wsparcie. Cóż mówić – kobiety górą! – mówi Monika Kośmińska, Wicestarosta Rycki.

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni” to ogólnopolski konkurs przygotowany by pielęgnować lokalną kulturę i tradycję, oraz aktywizować i wspierać lokalne społeczności. Co tydzień odbywają się półfinały w poszczególnych województwach Polski, a Gala Finałowa Festiwalu odbędzie się we wrześniu na PGE Narodowym w Warszawie.

Jak podaje Starostwo Powiatowe w Rykach, w sobotę 7 sierpnia odbył się półfinał wojewódzki w Zamościu, w którym udział wzięły zakwalifikowane wcześniej Koła z terenu województwa lubelskiego. Powiat Rycki reprezentowały KGW w Rososzy oraz Aktywne KGW w Zalesiu. Aby podkreślić rolę Kół Gospodyń Wiejskich w promowaniu bogactwa oraz różnorodności lokalnej tradycji przygotowane zostały cztery konkursy angażujące Koła z całej Polski. Zmagania odbywają się w kategoriach: Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa, Konkurs Artystyczny, Konkurs Kulinarny, Wybory Miss Wdzięku.

Oba Koła na podium

– Podczas półfinału wojewódzkiego w Zamościu, oba Koła z powiatu ryckiego stanęły na podium. KGW w Rososzy zdobyło II miejsce i nagrodę w wysokości 2 tys. zł w Konkursie Artystycznym za tkactwo tradycyjne. Natomiast reprezentująca KGW w Zalesiu Małgorzata Gral otrzymała I miejsce i tytuł Miss Wdzięku 45+ zdobywając także nagrodę w wysokości 3 tys. zł dla swojego KGW oraz nominację do udziału w Gali Finałowej Festiwalu – czytamy w komunikacie Starostwa.

 

Wyjazd Kół Gospodyń Wiejskich do Zamościa sfinansowało Starostwo Powiatowe w Rykach oraz Gmina Ryki.

– Dla wszystkich uczestników półfinałowych zmagań i prezentacji, wydarzenie to miało wyjątkowy charakter i wspaniałą atmosferę. Niezapomnianych emocji dostarczyły nie tylko zdobyte nagrody, ale również spotkania z celebrytami. Impreza transmitowana była na żywo w programie „Pytanie na Śniadanie” w TVP 2. Gratulujemy wspaniałych osiągnięć! – czytamy dalej w komunikacie.


/źródło: Powiat Rycki/