Wakacje w bibliotece w MBP Filia Masów

W ubiegłym tygodniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia Masów dzieci spotkały się m.in. z polarnikiem Wiesławem Sienkiewiczem oraz poetką Małgorzatą Pisarek.

Wakacyjne zajęcia dla dzieci odbywały się w dniach 19-23.07. Czytelnicy wzięli udział w spotkaniach z ciekawymi ludźmi mieszkającymi w dzielnicy Masów: Małgorzatą Pisarek – poetką i Wiesławem Sienkiewiczem – polarnikiem.

– Zaprezentowałam książkę o Masowie, którą napisał Pan Tadeusz Ochal. Byliśmy na wycieczce w kinie w Rykach oraz w Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Odwiedziliśmy siłownię w Szkole Podstawowej nr 4, prowadzoną przez Pana Leszka Grzyba – wymienia Jadwiga Ochal z MBP Filia Masów.

Ponadto dzieci uczestniczyły w zabawach prowadzonych przez animatorów z „Kangusa”. Na zakończenie odbyła się wycieczka rowerowa do Stężycy. – Ale nie dojechaliśmy ponieważ kondycja nie pozwoliła na taki wyczyn. Odwiedziliśmy za to nasz Miejski Dom Kultury. Pani Dyrektor zaprezentowała placówkę i zachęciła dzieci do uczestnictwa w różnorodnych zajęciach prowadzonych przez dom kultury – mówi Jadwiga Ochal.

W zajęciach uczestniczyło 8-10 osób.

– Finansowo wsparła bibliotekę Wspólnota Gruntowa Masowa, za co dziękujemy. Laurka i piękne kwiaty od uczestników to świadectwo, że było ciekawie w bibliotece – mówi Jadwiga Ochal.

 

inf.,fot.MBP Filia Masów