Śmiertelny wypadek w Bąkowcu – AKTUALIZACJA

Do tragicznego zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi w miejscowości Bąkowiec w gminie Garbatka-Letnisko.

W środę, 21 lipca około godziny 14.00 w trakcie wyprzedzania kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen uderzył czołowo w jadący z naprzeciwka samochód ciężarowy.

– W wyniku zdarzenia kierujący volkswagenem, jak i pasażer ponieśli śmierć na miejscu – poinformował st. asp. Tomasz Mazur z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach.

Na miejsce wypadku zadysponowano PSP Kozienice, OSP Wysokie Koło, OSP KSRG Gniewoszów, OSP Garbatka-letnisko, dwa zespoły ratownictwa medycznego, LPR oraz policję.

Droga w miejscu tragedii do godzin wieczornych była całkowicie zablokowana.

Policja pod nadzorem prokuratury bada dokładne okoliczności zdarzenia.


AKTUALIZACJA

Policja poinformowała, że w tragicznym wypadku zginął 22-letni mieszkaniec powiatu kozienickiego oraz 23-letni mieszkaniec powiatu ryckiego.

– Kierujący pojazdem marki VW Golf, 22-letni mieszkaniec powiatu kozienickiego na prostym odcinku drogi wyprzedzając inny pojazd zderzył się czołowo z pojazdem ciężarowym marki MAN. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł kierujący pojazdem VW Golf i jego 23-letni pasażer, mieszkaniec powiatu ryckiego – czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach.

Droga w miejscu zdarzenia była zamknięta, policjanci zorganizowali objazdy. Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

zdj. OSP Wysokie Koło