Janowiec: mając trzy promile jechał samochodem po alkohol

W Janowcu jego niebezpieczną jazdę zauważył puławski policjant, dla którego była to kolejna tego typu interwencja zrealizowana po służbie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (18.07) w Janowcu, tuż po godzinie 10.00.

– Funkcjonariusz puławskiej drogówki st. sierż. Paweł Sztobryn, jadąc z rodziną nad zalew, zauważył, że poruszający się przed nim  ford jedzie niepewnie. Kierowca nie trzymał toru jazdy, momentami zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu. Policjant mając podejrzenie, że kierujący jest nietrzeźwy postanowił zatrzymać pojazd. Gdy było to możliwe, wyprzedził forda i go zatrzymał. Już pierwszy kontakt z kierowcą potwierdził przypuszczenia funkcjonariusza, który natychmiast wezwał patrol będący w służbie – informuje podkom. Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy KPP Puławy.

Jak dalej informuje podkomisarz, kierowca widząc, że nie uniknie konsekwencji próbował uciekać, ale został powstrzymany przez policjanta, dla którego była to kolejna tego typu interwencja przeprowadzona w czasie wolnym od służby.

– Na miejsce przyjechał patrol skierowany przez dyżurnego. Badanie wykazało, że kierowca forda ma 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna w tym stanie przewoził także pasażera. Jak oświadczył mundurowym, jechali po alkohol, który im się skończył – mówi podkom. Rejn-Kozak.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zatrzymanie prawa jazdy na okres co najmniej 3 lat i wysoka grzywna. Będzie musiał także zapłacić świadczenie w wysokości co najmniej 5 tys. zł.

 

 

inf. podkom. Ewa Rejn – Kozak