Dęblin: kradli alkohol, czekoladę i kawę. Są w rękach policji

Do kradzieży doszło w jednym z marketów w Dęblinie. 22-letniego złodzieja zatrzymali pracownicy sklepu. Drugi wpadł w ręce policji.

– Oficer dyżurny Komisariatu Policji w Dęblinie w czwartkowe przedpołudnie został poinformowany, że pracownicy jednego z dęblińskich marketów zatrzymali sprawcę kradzieży. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mężczyzna dokonał kradzieży wyrobów alkoholowych oraz spożywczych za kwotę prawie 500 zł – poinformował st.asp. Radosław Żmuda, oficer prasowy KPP Ryki.

Jak dalej informuje policja, 22-latek nie działał sam. W kradzieży pomagał mu drugi mężczyzna, który zdążył uciec przed przybyciem patrolu.

Mundurowi wytypowali auto, którym mogli się poruszać sprawcy. Osobowa honda zaparkowana był pod innym sklepem na terenie miasta.

– Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne, ponieważ po pewnym czasie do pojazdu podszedł poszukiwany mężczyzna. Nieumundurowany patrol dęblińskich funkcjonariuszy zatrzymał 27-letniego mieszkańca gminy Tłuszcz – informuje st.asp. Żmuda.

Kryminalni w samochodzie złodziei znaleźli 170 czekolad oraz ponad 30 opakowań kawy. Jak się okazało artykuły pochodziły z dokonanych tego samego dnia kradzieży z marketów w Rykach i Garwolinie. Wartość skradzionych artykułów ujawnionych w aucie oszacowano na ponad 1300 zł.

Amatorzy darmowej czekolady i kawy noc spędzili w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzuty do których przyznali się. Grozi za nie do 5 lat więzienia. Zatrzymani byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa.

 

 

inf. st.asp. Radosław Żmuda/fot. KPP Ryki