Dęblin: zostawił w pociągu magazynek z amunicją. Szuka go policja

W marcu tego roku kierownik pociągu relacji Warszawa – Dęblin w jednym z przedziałów znalazł magazynek wraz z amunicją. Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, do którego prawdopodobnie należała „zguba”, jego wizerunek zarejestrował monitoring.

– 30 marca 2021 roku dyżurny dęblińskiego komisariatu został powiadomiony, że kierownik pociągu relacji Warszawa – Dęblin w jednym z przedziałów na siedzisku znalazł magazynek wraz z zawartością amunicji. Policyjne oględziny potwierdziły, iż jest to magazynek do pistoletu Glock wraz z zawartością amunicji – informuje st.asp. Radosław Żmuda, oficer prasowy KPP Ryki.

Dęblińscy śledczy proszą o pomoc w ustalaniu tożsamości mężczyzny, który prawdopodobnie pozostawił magazynek. Jego wizerunek zarejestrowały kamery działające w pociągu. Mężczyzna podejrzewany o zagubienie magazynka wsiadł do pociągu na stacji Warszawa Śródmieście a wysiadł w miejscowości Sobolew.

– Utrata broni lub amunicji zgodnie z prawem jest przestępstwem określonym w artykule 263 § 4 Kodeksu Karnego. Dlatego, też dęblińscy policjanci ustalają teraz do kogo, należała znaleziona amunicja i czy przypadkiem nie pochodziła z nielegalnego źródła. Przypominamy jak ważne, jest prawidłowe zabezpieczenie i przechowywanie broni palnej – przypomina st.asp. Żmuda.

– Wszystkich, którzy mogą pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny prosimy o kontakt z Komisariatem Policji w Dęblinie pod numerem telefonu 47-81-20-410, z najbliższą jednostką Policji lub pod ogólnie dostępnym numerem 112 – mówi oficer. – Zapewniamy anonimowość – podkreśla.

 

inf.st.asp.Żmuda; fot. KPP Ryki