Uwaga kierowcy – na czas wyciągania tira z rowu możliwe utrudnienia na S-17

Na drodze S-17 do przydrożnego rowu wjechał tir. Na miejscu okazało się, że kierowca ciągnika siodłowego był trzeźwy, prawdopodobnie zasnął podczas jazdy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Dzisiaj tuż przed godziną 5.00 garwolińscy policjanci zostali powiadomieni o tym, że na drodze ekspresowej S-17, na wysokości miejscowości Sulbiny na pasie w kierunku Lublina, do przydrożnego rowu wjechał tir.

– Na miejscu okazało się, że kierujący ciągnikiem siodłowym mieszkaniec powiatu lubelskiego był trzeźwy. Prawdopodobnie zasnął i stracił panowanie nad pojazdem. Został ukarany mandatem – poinformowała sierż. szt. Małgorzata Pychner, oficer prasowy KPP Garwolin.

Policjanci do tej pory zabezpieczają miejsce zdarzenia w oczekiwaniu na odpowiedni sprzęt, który umożliwi wyciągnięcie tira z rowu. W najbliższym czasie rozpocznie się akcja, podczas której kierowcy mogą napotkać utrudnienia.

Policjanci po raz kolejny apelują, by  w trakcie wielogodzinnych podróży kierowca obowiązkowo robił przerwy. Równie ważne dla bezpieczeństwa jest zarówno to, czy środek transportu jest sprawny, jak również czy jego kierowca jest wypoczęty i przygotowany do drogi.

inf. sierż. szt. Małgorzata Pychner/fot.KPP Garwolin