Muzeum Wsi Lubelskiej otworzyło ścieżkę ornitologiczną

W Muzeum Wsi Lubelskiej 1 czerwca oficjalnie otworzono ścieżkę ornitologiczną.

Jak informuje Muzeum, ścieżka została opracowana w oparciu o miejsca gniazdowania aż 99 gatunków ptaków zamieszkujących lubelski skansen, które można – przy odrobinie szczęścia – spotkać przemierzając ścieżki Muzeum.

Ścieżka ornitologiczna została opracowana w ubiegłym roku w ramach projektu zrealizowanego przez Muzeum Wsi Lubelskiej zatytułowanego  „Kształtowanie postaw prośrodowiskowych wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz ochrona zasobów przyrodniczych Muzeum Wsi Lubelskiej”.

W ramach projektu powstał „Przewodnik po ścieżce ornitologicznej w Muzeum Wsi Lubelskiej” autorstwa nauczyciela biologii, z zamiłowania ornitologa.

W przewodniku znaleźć można mapkę z wyznaczoną ścieżką przyrodniczą, klucz do rozpoznawania ptaków, wskazówki podążania trasą, a także opisy gatunków, które można spotkać na ścieżce wraz z ich zdjęciami. Dodatkowo w ornitologiczną tematykę przewodnika wpleciony jest element ludowy.

Przewodnik będzie dostępny w budynku recepcji Muzeum dla grup zapisanych na zajęcia ornitologiczne. Ponadto, w ramach promocji, część egzemplarzy zostanie rozdysponowana wśród indywidualnych osób odwiedzających lubelski skansen.

 

Bilety: 18 zł/normalny, 9 zł/ulgowy

 

inf.,fot.MWL