Niedzielski: od 26 czerwca zwiększamy obłożenie w restauracjach i lokalach gastronomicznych do 75 proc.

Od 26 czerwca zwiększamy obłożenie w restauracjach i lokalach gastronomicznych do 75 proc. – poinformował w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że również od 26 czerwca wesołe miasteczka mogą funkcjonować z nowym limitem – 75 proc. obłożenia obiektu.

– Do tej pory w restauracjach i lokalach gastronomicznych mieliśmy limit zajętości co drugiego stolika, tutaj zwiększamy obłożenie do 75 proc. Targi i konferencje, które niedawno udostępniliśmy, od 26 czerwca będą mogły pracować w reżimie 1 osoby na 10 m2, a nie tak jak poprzednio na 15 m2 – przekazał Niedzielski na konferencji prasowej.

Minister zdrowia zwrócił uwagę, że “do tego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione”. – Czyli jeżeli mamy jakąś powierzchnię obiektu i wyliczamy na podstawie metrażu, ile osób powinno, czy może tam się dostać, to jest limit, który obowiązuje tylko osoby niezaszczepione. Ponad ten limit mogą być wpuszczane osoby zaszczepione – wskazał.

Niedzielski poinformował też, że “wesołe miasteczka, w których mieliśmy do tej pory na 50 proc. obłożenia obiektu, od 26 czerwca będą miały 75 proc. obłożenia”.

 

 

 

źródło: pap