Kurów: zderzenie motoroweru z ciężarówką. Rannego zabrał śmigłowiec LPR

Z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala kierujący motorowerem, który w miejscowości Kłoda, na łuku drogi zderzył się z samochodem ciężarowym.

Do wypadku doszło wczoraj po południu w miejscowości Kłoda w gminie Kurów (powiat puławski). Jak ustalili policjanci, kierujący motorowerem marki Romet, 49-latek z gminy Kurów, na łuku drogi nie zapanował nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, którym poruszał się kierujący pojazdem ciężarowym marki Volvo, uderzył w przednie lewe koło samochodu, odbił się, otarł o tylne koło, po czym upadł na jezdnię.

– Ze względu na obrażenia motorowerzysty, na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Z poważnymi obrażeniami ciała, mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Lublinie. Ze względu na obrażenia, których doznał nie było możliwości zbadania go na miejscu na zawartość alkoholu, została mu pobrana krew do badań. Kierowca ciężarówki, 41-latek z gminy Janowiec był trzeźwy – poinformowała podkom. Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy KPP Puławy.

 

 

inf. podkom. Ewa Rejn – Kozak/fot. KPP Puławy