Dęblin: zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Prawie 1,2 promila alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który w środę w nocy wsiadł za kierownicę nissana. Został zatrzymany przez innego kierowcę i oddany w ręce policji.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na ulicy Lipowej w Dęblinie.

– W nocy zgłaszający jechał wspólnie ze swoimi znajomymi ulicami Dęblina. W pewnym momencie zauważył jadącego przed nim osobowego nissana, którego kierowca poruszał się od krawędzi do krawędzi jezdni. Wspólnie ujęli kierowcę i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Od mężczyzny siedzącego za kierownicą czuć było silną woń alkoholu – relacjonuje st.asp. Radosław Żmuda, oficer prasowy KPP Ryki.

Jak dalej informuje oficer, “chwilę później dojechali wezwani na miejsce policjanci. Mundurowi ustalili, iż zatrzymany przez świadków 57-latni mieszkaniec gminy Trojanów miał prawie 1,2 promila alkoholu w organizmie”.

Nietrzeźwemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Wkrótce za jazdę na “podwójnym gazie” odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Jak podkreśla st.asp. Żmuda, “ryccy policjanci kolejny raz spotkali się ze wzorową postawą mężczyzny, który nie zawahał się ująć nietrzeźwego kierowcy”.

 

 

inf. st. asp. Radosław Żmuda, fot. poglądowe-pixabay