Prezes URPL: Moderna złożyła wniosek o rozszerzenie wskazań na osoby w wieku 12-18 lat

Firma Moderna złożyła wniosek do Europejskiej Agencji Leków (EMA) o rozszerzenie wskazań stosowania szczepionki przeciw COVID-19 u młodzieży w wieku 12-18 lat – podał prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Grzegorz Cessak.

“Dzisiaj Moderna złożyła wniosek do EMA o rozszerzenie wskazań do stosowania u młodzieży w wieku 12-18 lat. Skuteczność szczepionki p/#COVID-19 Moderna u ok. 3,7 tys. nastolatków, którzy ją otrzymali, wynosi 100 proc.” – napisał w poniedziałek na Twitterze szef URPL.

Polscy pacjenci otrzymują jedną z czterech szczepionek przeciw COVID-19. Preparaty firm Moderna, Pfizer/BioNTech i AstraZeneca są dwudawkowe, zaś Johnson & Johnson wymaga podania jednej dawki. Obecnie możliwe jest już stosowania szczepionki Pfizer/BioNTech u dzieci w wieku od 12 do 15 lat.

Zgodnie z aktualna Charakterystyką Produktu Leczniczego, COVID-19 Vaccine Moderna jest wskazana do czynnego uodparniania osób w wieku 18 lat i starszych w celu zapobiegania chorobie COVID-19 wywoływanej przez wirus SARS-CoV-2.

 

 

 

źródło: pap