Lubelscy policjanci podsumowali czerwcowy weekend na drogach

Podczas długiego weekendu (2-6.06) na drogach województwa lubelskiego doszło do 22 wypadków, w których 25 osób zostało rannych. Zginęła jedna osoba.

Policjanci zwracają uwagę, że w wypadkach nie ucierpiała żadna osoba piesza przechodząca przez przejście. Natomiast do jedynego tragicznego wypadku doszło w sobotę po godzinie 19.00 w Dorohuczy (powiat świdnicki).

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 27-latek kierujący ciągnikiem rolniczym marki Ursus wyjechał z polnej drogi na drogę wojewódzką. Wtedy doszło do zderzenia z kierującym samochodem marki Subaru 29-latkiem z Bychawy. W wyniku zderzenia ciągnik przewrócił się przygniatając kierowcę. 27-latek z gm. Trawniki zginął na miejscu. Kierujący subaru był trzeźwy, nie odniósł obrażeń ciała.

108 kierowców na “podwójnym gazie”

Podczas weekendu zatrzymano 108 nietrzeźwych kierujących. – Każdy taki kierowca to zagrożenie na drodze dla wszystkich uczestników ruchu i skrajna nieodpowiedzialność. Pozytywna tendencję, którą obserwujemy jest z kolei wzrost liczby osób, które reagują na takie zachowanie. Wiele osób dzwoni na telefon alarmowy informując o podejrzanym zachowaniu kierującego lub sami dokonują próby ujęcia obywatelskiego nietrzeźwego kierowcy – mówi kom. Andrzej Fijołek, oficer prasowy KWP Lublin.

2337 przypadków nadmiernej prędkości

Policjanci na drogach zwracali szczególną uwagę na przekroczenia dopuszczalnej prędkości. – Tylko z pierwszego dnia długiego weekendu 2 czerwca, który rozpoczęliśmy kaskadowym pomiarem prędkości ujawniliśmy 2337 przypadków przekroczenia prędkości przez kierujących. Policjanci zatrzymali tego dnia 26 praw jazdy.

 

 

inf. kom. Andrzej Fijołek,fot.policja