Pilne: wypadek na starej trasie Żyrzyn – Ryki. Utrudnienia w ruchu / AKTUALIZACJA

Na skrzyżowaniu na wysokości miejscowości Parafianka i Skrudki (dawna dk17) doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Są osoby poszkodowane. 

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 11.00 na wysokości miejscowości Parafianka i Skrudki (powiat puławski). Na skrzyżowaniu dróg z Ryk do Żyrzyna oraz z węzła Skrudki do Baranowa zderzyły się dwa pojazdy. Najprawdopodobniej doszło do wymuszenia pierwszeństwa przez jednego z kierujących.

Na miejsce wezwano 5 zastępów straży pożarnej: OSP Skrudki, OSP Żyrzyn, OSP Bałtów oraz dwa zastępy PSP Puławy, dwa zespoły ZRM, LPR oraz policję.

Osobom, które ucierpiały w zdarzeniu pomocy udzielili ratownicy medyczni. Poszkodowani w wypadku zostali zabrani do szpitala. Po kobietę w ciąży przyleciał śmigłowiec LPR.

W rejonie wypadku występują utrudnienia w ruchu.

Policja wyjaśnia szczegółowe okoliczności wypadku.

AKTUALIZACJA 7.06

W niedzielę w Skrudkach w gminie Żyrzyn doszło do wypadku drogowego w wyniku, którego cztery osoby trafiły do szpitala.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-latka z gminy Baranów kierująca seatem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie zastosowała się do znaku STOP czym doprowadziła do zderzenia bocznego z prawidłowo jadącym fordem, który przewrócił się na bok, a następnie kilkakrotnie dachował – informuje podkom. Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy KPP Puławy.

Jak dalej informuje podkomisarz, “ze względu na stan pasażerki forda konieczne było zadysponowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kobieta została przetransportowana do szpitala w Lublinie. Z kolei do szpitala w Puławach trafiła kierująca seatem i jej pasażerka oraz jedno z dzieci jadące fordem. Kierowcy forda, 32-letniemu mieszkańcowi gminy Żyrzyn nic się nie stało. Oboje kierujący byli trzeźwi”.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.