Czarnek: MEiN przygotowuje program wsparcia dla dzieci, które wróciły do szkoły

MEiN przygotowuje program dodatkowego wsparcia dla dzieci i młodzieży, które po nauce zdalnej wróciły do szkoły; od 1 września dokładamy miliony zł po to, żeby dzieci i młodzież mogły aktywnie spędzać czas w szkołach – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

We wtorek minister edukacji i nauki gościł w Niepublicznym Przedszkolu Sióstr Urszulanek w Legionowie.

Z okazji Dnia Dziecka Czarnek złożył dzieciom życzenia, “żeby ta normalność, do której wróciliśmy (…) zagościła u nas na stałe i żebyśmy nie musieli wracać do tych sytuacji, które mieliśmy w ostatnich miesiącach także w przedszkolach”.

– Chcę życzyć dzieciom, żeby wzrastały w takiej przyjaźni, w takich wspólnotach, jak tutaj – dodał.

Minister edukacji i nauki pogratulował siostrom urszulankom faktu, że prowadzą przedszkole.

– To jest dobre miejsce do tego, żeby podkreślić również wielkie zaangażowanie takich instytucji kościelnych w wychowywanie i nauczanie dzieci w szkole. Dziękujemy Kościołowi za to. Jakoś tak ostatnio się wiele innych rzeczy o Kościele mówi, a my dziękujemy za to, że są takie miejsca i jest ich ogromnie wiele, jak to przedszkole sióstr urszulanek. Ale jest również dom samotnej matki, znakomicie prowadzony – przypomniał.

Czarnek poinformował, że MEiN przygotowuje program dodatkowego wsparcia dla dzieci i młodzieży, które po nauce zdalnej wróciły do szkoły. – Wszystko po to, żeby dzieci i młodzież czuły się bezpiecznie, żeby rzeczywiście ewentualne mankamenty, które powstały w wyniku tego trudnego dla nas wszystkich okresu, bardzo szybko zostały nadrobione – podkreślił.

– Od 1 września – jeśli tylko Senat zechce uchwalić ustawę, która wyszła z Sejmu w zeszłym tygodniu, a pan prezydent ją podpisze – to od 1 września dokładamy kolejne miliony złotych po to, żeby dzieci w różnym wieku, od pierwszych klas po ósme klasy, po szkoły ponadpodstawowe, młodzież, mogły aktywnie również spędzać czas w szkołach, żeby mogły wyjeżdżać w zorganizowany sposób, do muzeów, do miejsc pamięci narodowej, do muzeów techniki, w których będą mogły podziwiać osiągnięcia polskich naukowców, do Centrum Nauki Kopernik, ale również do centrów kultury polskiej, również kultury ludowej. Wszystko w ramach programów i przedsięwzięć ministra, które od 1 września mogą funkcjonować – zapowiedział Czarnek.

 

 

 

 

źródło: pap