Jeden weekend, sześciu nietrzeźwych rowerzystów

Ryccy policjanci w ubiegły weekend zatrzymali aż sześciu nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzistą okazał się 48-latek zatrzymany w Moszczance. W wydychanym powietrzu miał prawie 3 promile alkoholu.

Pierwszy rowerzysta został zatrzymany w piątek około godziny 18.50 w miejscowości Nowodwór. 52-latek  miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kilkanaście minut później mundurowi zatrzymali kolejnego rowerzystę. 61-letni mieszkaniec gminy Nowodwór miał ponad promil alkoholu w organizmie.

W niedzielę mundurowi zatrzymali kolejnych czterech rowerzystów, których stan trzeźwości odbiegał od dopuszczalnych norm. Amatorów jazdy rowerem na podwójnym gazie policjanci zatrzymali w miejscowościach Paprotnia w gminie Stężyca, Starym Zadybiu w gminie Kłoczew, Moszczance oraz Bobownikach w gminie Ryki.

Wśród nich najwyższy wynik wydmuchał 48- latek zatrzymany w Moszczance. Urządzenie wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Wszyscy mężczyźni zostali ukarani wysokimi grzywnami.

– Siadając na rower należy pamiętać o wszystkich przepisach ruchu drogowego i właściwie je stosować dla zapewnienia sobie i innym maksimum bezpieczeństwa. Nietrzeźwy rowerzysta to potencjalne zagrożenie nie tylko dla siebie samego, ale dla wszystkich, którzy znajdą się na trasie jego przejazdu – przypomina st. asp. Radosław Żmuda, oficer prasowy KPP Ryki.

 

 

inf. st.asp.Radosław Żmuda/fot.pixabay/poglądowe