Dęblin: Trwają szczepienia żołnierzy 4SLSz

Z końcem marca w 6. Szpitalu Wojskowym w Dęblinie personel medyczny 41 BLSz rozpoczął proces szczepień ochronnych żołnierzy 4 SLSz przeciw koronawirusowi SARS-CoV-2.

Akcja szczepienia żołnierzy koordynowana jest przez 6. Szpital Wojskowy. – Pierwsi żołnierze Wojska Polskiego zostali zaszczepieni w poniedziałek, 29 marca w punkcie szczepień zlokalizowanym w naszej przychodni – mówi por. Ewa Złotnicka, oficer prasowy 4SLSz.

Jak dalej informuje por. Złotnicka, jednocześnie szczepienia odbywają się także w Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej w Radomiu. Tam personel medyczny z 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego rozpoczął szczepienia ochronne żołnierzy z 42 BLSz, Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej w Grójcu, 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, Orkiestry Wojskowej w Radomiu oraz WKU Radom.

– Same szczepienia wykonują zespoły złożone z personelu medycznego wykwalifikowanych żołnierzy 4 SLSz: ratowników medycznych i pielęgniarki z uprawnieniami do wykonywania szczepień, wspierane przez personel naszego szpitala – informuje por. Złotnicka.

Żołnierze szczepieni są na podstawie składanych wcześniej przez nich deklaracji. Na ich podstawie opracowany został cały harmonogram szczepień dla jednostek wojskowych na terenie województwa lubelskiego i mazowieckiego.

/inf.4SLSz/fot.por. Ewa Złotnicka/