Biała Podlaska: Dachowanie po dwóch promilach

W miejscowości Przychody BMW zjechało do przydrożnego rowu i dachowało. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiła pasażerka pojazdu. W chwili zatrzymania 22-letni mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 18.00 w miejscowości Przychody, w powiecie bialskim. Z relacji świadka wynikało, że uczestnicząca w zdarzeniu kobieta, została zabrana do szpitala przez innego kierowcę. Choć z początkowych informacji wynikało, że to poszkodowana kierowała BMW, policjanci szybko ustalili, że w rzeczywistości była jedynie pasażerką auta.

– O kierowanie samochodem podejrzewany jest natomiast 22-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Urządzenie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie – informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Policjanci wykonali badanie retrospektywne, które pozwoli określić stan w jakim znajdował się 22-latek w chwili zdarzenia. Mundurowi wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

 

/inf. komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla/fot.KPP Biała Podlaska/