ZPPHiU o decyzji ws. przedłużenia obostrzeń: nie rozumiemy kryteriów jej podjęcia, ani celowości

Odnosząc się do decyzji rządu o przedłużeniu obostrzeń do 18 kwietnia br. zarząd Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług przekazał PAP, że nie rozumie kryteriów jej podjęcia, ani celowości.

W komunikacie umieszczonym w środę na stronie gov.pl poinformowano, że obowiązujące obostrzenia zostają przedłużone do 18 kwietnia br.; zamknięte pozostają m.in. galerie handlowe, salony fryzjerskie i kosmetyczne, obiekty noclegowe, siłownie.

– Zarząd ZPPHiU nie rozumie tej decyzji, ani w aspekcie kryteriów jej podjęcia, ani celowości – przekazała dyrektor generalna ZPPHiU Zofia Morbiato. Przypominała, że wśród członków ZPPHiU są firmy “pozbawione jakiegokolwiek wsparcia”. – Bylibyśmy zobowiązani, gdyby instrumenty pomocowe były uruchamiane tak sprawnie, jak sprawnie jesteśmy pozbawiani możliwości działania – powiedziała.

Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług został powołany do życia 18 marca 2020 r. jako grupa kilkudziesięciu polskich przedsiębiorców. Skupia 150 firm i ponad 205 000 pracowników.

 

 

 

/źródło:PAP/