Prezydent z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia: dziękuję za wspaniałą, ofiarną postawę

Dziękuję za wspaniałą, ofiarną postawę, za wykonywanie służby wobec ludzi w sposób wzorowy; polska służba zdrowia zdała egzamin – powiedział prezydent Andrzej Duda, składając w środę życzenia z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia.

Prezydent przekazał życzenia w nagraniu opublikowanym w środę na Twitterze.

– Proszę przekazać ode mnie i przyjąć też bardzo serdeczne podziękowania za tę wspaniałą, niezwykle ofiarną postawę i za to wykonywanie swojej służby wobec ludzi, wobec pacjentów w sposób taki wzorcowy, zgodnie z przysięgą, którą państwo składaliście, przystępując do swojego zawodu – powiedział Andrzej Duda.

Jak zaznaczył, “możemy różne rzeczy powiedzieć o czasie pandemii, może były oczywiście potknięcia, można było wiele rzeczy pewnie zrobić lepiej”.

– Natomiast, co jak co, ale mam wewnętrzne przekonanie, że polska służba zdrowia, pracownicy służby zdrowia, polskie służby medyczne w swoim ogóle – poza wyjątkami oczywiście, które zawsze się zdarzają – zdały egzamin i pokazały, że zdecydowana większość osób, które stanowią polską służbę medyczną, to ludzie, którzy wybrali swój zawód z powołania – podkreślił.

– Bardzo za to serdecznie dziękuję – dodał prezydent.

 

 

 

 

/źródło:PAP/