Fałszywy kurier odebrał biżuterię wartą prawie 100 tysięcy złotych

37-letni mieszkaniec Warszawy przebrał się za kuriera jednej ze znanych firm i odebrał 50 przesyłek z biżuterią o łącznej wartości blisko 100 tysięcy złotych. 37-latek usłyszał zarzuty oszustwa.

Do zdarzenia doszło na początku lutego. Jedna z firm jubilerskich zgłosiła na policję, że nieznany sprawca podszywając się pod kuriera znanej firmy bezprawnie odebrał 50 przesyłek z biżuterią. Łupem oszusta padły m.in. złote pierścionki z brylantami, obrączki, kolczyki oraz bransoletki o łącznej wartości blisko 100 tysięcy złotych. Sprawa wyszła na jaw, gdy po przesyłkę zgłosił się prawdziwy kurier.

Zajmujący się sprawą policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie kilka dni temu ustalili i zatrzymali sprawcę.

– 37-letni mieszkaniec Warszawy okazał się być osobą poszukiwaną do odbycia kary roku więzienia za inne przestępstwa. Mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa i na wniosek policjantów oraz prokuratora został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy – poinformował komisarz Kamil Gołębiowski. – Za oszustwo grozi do 8 lat więzienia – dodaje.

 

 

 

/inf.KWP Lublin/fot.poglądowe/pixabay/