Puławy: włamał się na cudze konto i dokonał zamówień – szukają go policjanci

Mieszkaniec Puław padł ofiarą oszusta internetowego, który włamał się na jego konto na internetowej platformie handlowej i w jego imieniu dokonał trzech zamówień na kwotę 600 złotych. Jedną z przesyłek oszust zdążył odebrać z paczkomatu, pozostałe, dzięki szybkiej reakcji sprzedających zostały zablokowane.

We wtorek do puławskiej komendy zgłosił się 39-letni mieszkaniec Puław, który powiadomił o tym, że padł ofiarą oszusta internetowego. Z jego relacji wynikało, że ktoś włamał się na jego konto na popularnej internetowej platformie handlowej i dokonał trzech zakupów, płacąc jego kartą podpiętą do konta. W sumie dokonano zakupów za 600 złotych.

– Aby zgłaszający jak najdłużej nie zorientował się, że z jego konta dokonano zamówień, oszust zmienił w ustawieniach adres mailowy właściciela. W ten sposób informacje o zamówieniach nie wpływały na pocztę mailową 39-latka – informuje podkom. Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy KPP Puławy.

Jak informuje dalej oficer, zanim pokrzywdzony zorientował się, że padł ofiarą przestępstwa i zgłosił się do komendy, oszust zdążył już odebrać jedną z zamówionych przesyłek – z paczkomatu w Warszawie. Kolejne zostały zablokowane przez sprzedających, którzy zachowali czujność, nie mogąc skontaktować się z zamawiającym.

Policja ustala sprawców zdarzenia i apeluje o ostrożność podczas obsługi kont internetowych oraz o szybką reakcję.

/inf.podkom. E.Rejn-Kozak/fot.pixabay/