ZSZ nr 1w Dęblinie otrzymał akredytację Programu Erasmus+

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursu wniosków o akredytację złożonych w terminie do 29 października 2020 r. Wśród 433 placówek oświatowych z całej Polski, które otrzymały akredytację na realizację projektów w Programie Erasmus+ Kształcenie i Szkolenia Zawodowe znalazł się Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie.

Jak informuje Marzena Teodorowicz z ZSZ nr 1, akredytacja to nowość w programie Erasmus+. Jest przyznawana dla szkół i instytucji, które realizowały projekty unijne w zeszłych latach i utrzymywały bardzo wysoki poziom ich jakości.

– Jest to więc wynik ciężkiej, solidnej i konsekwentnej pracy całej społeczności szkolnej, a przede wszystkim tych, którzy pisali i realizowali wzorowo dotychczasowe projekty. Aby ją uzyskać musieliśmy także wypełnić dokumenty konkursowe i opisać szczegółowo jakie działania planujemy wdrożyć w szkole, by zapewnić wysoką jakość realizowanych zagranicznych staży i praktyk – informuje Marzena Teodorowicz.

Dzięki uzyskanej akredytacji szkoła będzie regularnie otrzymywać środki finansowe na działania związane z wyjazdami zagranicznymi bez konieczności corocznego udziału w konkursach wniosków.

– Dzięki niej mamy również pewność, że projekty mobilności zagranicznej uczniów i nauczycieli będą możliwe do realizacji przez najbliższe kilka lat. Młodzież będzie mogła poszerzać horyzonty, uczyć się świata i języków obcych. Będzie to też okazja do poznawania innych systemów kształcenia, ludzi, ich obyczajów – podkreśla Teodorowicz.

Uzyskanie akredytacji to efekt pracy wykonanej przez naszych nauczycieli w procesie pisania wniosku. Szczególne podziękowania należą się Paniom Natalii Gancarskiej, Marzenie Teodorowicz, Małgorzacie Więsek oraz Panu Arturowi Misiakowi – czytamy w komunikacie ZSZ nr 1.

 

/źródło:ZSZ nr 1/