Biegacze z 1bdm rozpoczęli sezon w biegach na orientację

W niedzielę (7.03) w lesie Dąbrowa nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie rozegrały się zawody sportowe rozpoczynające sezon w biegach na orientację. Wzięli w nich udział sportowcy z 1 Batalionu Drogowo-Mostowego w Dęblinie.

Organizatorzy przygotowali cztery trasy, na których zawodnicy startowali bez podziału na grupy wiekowe.

– Pogoda nie rozpieszczała – silny, zimny wiatr nie zachęcał do przebywania na świeżym powietrzu, a co dopiero do rywalizacji biegowej. Trudny teren – gęsty las, również nie pomagał i skutecznie ograniczał mobilność – informuje rzecznik prasowy 1bdm ppor. Leszek Mućka.

– 1bdm był reprezentowany przez trzech zawodników, którym udało się ukończyć trasy i z powodzeniem rozpocząć nowy sezon. Jak się okazało na starcie pojawiło się bardzo dużo, mocnych zawodników z różnych klubów naszego województwa – mówi ppor. Mućka.

Zawody były doskonałą okazją do zweryfikowania poziomu kondycji fizycznej i umiejętności orientacji w terenie, w dobie covidowych obostrzeń. – Naszych reprezentantów czeka dalsza ciężka i wytężona praca, aby przygotować się do najważniejszych zawodów – Mistrzostw Wojska Polskiego – mówi rzecznik.

/źródło:1bdm/