Dęblin: Uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Msza święta, złożenie wiązanek i zniczy przed tablicą pamiątkową poświęconą Żołnierzom Armii Krajowej zgrupowania 15. Pułku Piechoty „Wilków” – w poniedziałek w Dęblinie odbędą się uroczystości związane z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Dzisiejsze uroczystości rozpoczną się mszą świętą o godzinie 17.00 w kościele pw. Piusa V Papieża w Dęblinie. Po mszy delegacja władz samorządowych miasta Dęblin wraz
z przybyłymi mieszkańcami złoży okolicznościową wiązankę i zapali znicz przed tablicą pamiątkową poświęconą Żołnierzom Armii Krajowej zgrupowania 15. Pułku Piechoty „Wilków”.

Bieg Tropem Wilczym 2021

– Wiemy, że tak jak my nie możecie doczekać się kolejnej edycji dęblińskiego Biegu Tropem Wilczym 2021. Bieg oficjalnie został przesunięty na 16 maja br. Wkrótce poinformujemy o zapisach! – informuje w komunikacie Kamil Krypski, podinspektor ds. promocji i współpracy z zagranicą Urzędu Miejskiego w Dęblinie.

– Z okazji dzisiejszego święta możecie pobiec swoje własne 1963 metry, które są odwołaniem do roku, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Relacje ze swoich dzisiejszych zmagań warto oznaczyć tropemwilczym.pl. Powodzenia – informuje Krypski.

 

/źródło:UM/